Aktualności

Mistrzostwa Polski Młodych Koni_2020

Niedzielne finały zakończyły tegoroczne zmagania w MPMK.  Poznaliśmy nowych Mistrzów Polski w trzech dyscyplinach jeździeckich: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i WKKW.

Skoki przez przeszkody

W klasyfikacji koni 5-letnich z polskimi paszportami najlepszy okazał się wałach szlachetnej półkrwi GRBICZ W (E-Star KWPN x Turbud Quirinus BWP). Konia w mistrzostwach dosiadał Jacek Mierzwiński. Para nie popełniła błędu na żadnym z parkurów, a wynik końcowy jaki uzyskali to 24,76 pkt. Właścicielem i hodowcą konia jest Pan Marek Rosiak.

Ujeżdżenie

Najlepszym koniem 5-letnim hodowli polskiej okazał się ogier rasy SP BIAŁY KRUK (Lenon L westf. x Lord Alexander old.), którego prezentowała Karolina Mazurek. Para ukończyła mistrzostwa z wynikiem 23,08 pkt. Hodowcą i właścicielem tego konia jest Pan Paweł Mazurek. Drugie miejsce wywalczyła klacz dosiadana przez tę samą zawodniczkę, która jest jednocześnie jej właścicielką. I Wicemistrzynią została klacz szlachetnej półkrwi BURSZTYNOWA DAMA (Czardasz sp x Castiglione L old.) którą wyhodowano w SK Pępowo. Wynik końcowy jaki uzyskała to 22,40 pkt.

Na miejscu trzecim w kategorii koni 6-letnich hodowli polskiej uplasował się wałach rasy SP MONSOON P (Ron William old. x Corleone Z), na którym startowała Martyna Bańska. Zawodniczka jest jednocześnie właścicielką konia. Wynik końcowy jaki uzyskali to  21,35 pkt. Konia wyhodował Pan Bogdan Parkitny.

Trzecie miejsce w kategorii koni 4-letnich zajął wałach szlachetnej półkrwi BALLOUTELLI PRINCE-J (Kaiser Karl old. x Tic Tak wlkp.). W przejazdach pod Martyną Bańską uzyskał sumaryczny wynik 18,00 pkt. Konia wyhodował Pan Marcin Jankowicz, a jego właścicielką jest Pani Małgorzata Choma.

WKKW

W klasyfikacji końcowej koni 5-letnich tytuł I Wicemistrza wywalczyła wielkopolska klacz ANDINE (Moravia westf. x Biskwit sp). Wynik końcowy jaki uzyskała w przejazdach pod Joanna Pawlak to 30,4 pkt. Koń został wyhodowany przez Pana Michała Horbacza, a jego właścicielem jest Pan Remigiusz Jendrej.

Próba skokowa zakończyła tegoroczne zmagania młodych koni w dyscyplinie WKKW. Tytuł II Wicemistrza (4-latków) wywalczył wałach rasy SP NADIR (Lanvester L x Double Alleged). Konia w mistrzostwach dosiadał Adrian Seliga. Zmagania zakończyli z sumarycznym wynikiem 34,3 pkt. Hodowcą konia jest Pan Roman Drabiński, a właścicielem Marcin Kamiński.