Aktualności

Wieści z MP w skokach

Wspaniałe wieści z Stajnia Wierzbna – BialyLas gdzie rozgrano w dn.12-15.08.21 Mistrzostwa Polski w Skokach w kat. Dzieci, Juniorów, Młodych Jeźdźców i Seniorów!!!
?W kategorii Młodych Jeźdźców złoty medal?? zdobyła dolnośląska zawodniczka Ola Kierznowska na klaczy Badorette( Numero Uno- Voila B/Nolisco), właścicielem tej klaczy jest Anna Kierznowska.?
?Trzy ogiery będące pod naszą opieką hodowlaną

świetnie zaprezentowały się podczas startów w kat. Seniorów tytul V-ce mistrza Polski zdobył dosiadany przez Dawid Kubiak SZULER sp( Luron-Szaki/Kissovo) wyhodowany w Stadnina Koni Ochaby a własności Grzegorz Kubiak. PZHK nagrodził Szulera tytułem Najlepszego Konia Polskiej Hodowli!!!?
O podium otarł się zajmując IV miejsce wyróżniający się urodą OLIMPIC STAR DSP(Olimpic Fire-Landra/Levisto) pod Jarosław Skrzyczyński. Ogier został wyhodowany w Niemczech, a własności Edyty Kryczki-Gillmaier KS Gillmaier?. Obydwa te ogiery mogliście Państwo oglądać na organizowanym przez nas Pokazie Ogierów na Partynicach.
W MP Juniorów bardzo dobrze startował Maximilian Parkitny na ogierze DURANO W KWPN(Vincenzo-Volanita/Placido) i tylko pechowa zrzutka w finale pozbawiła tę parę medalu.?