Aktualności

Zwycięzcy Narodowej Wystawy Zwierząt w Poznaniu

Zwycięzcy Narodowej Wystawy Zwierząt w Poznaniu

Od 17 do 19 maja tego roku Poznań ponownie stał się polską stolicą hodowców.
Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się premierowa Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, wcześniej znana jako Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych tradycyjnie jest miejscem wręczania czempionów oraz superczempionów.

Poznaniowi dziękujemy za gościnę, przede wszystkim jednak dziękujemy hodowcom koni prezentowanych w stolicy Wielkopolski za trud włożony w przygotowania do tego wydarzenia. To dzięki takim ludziom jak WY, doświadczonym i pełnym pasji rozwija się polska hodowla.

Gratulujemy naszym hodowcom, członkom Dolnośląskiego Związku Hodowców Koni: Jackowi Bakalarzowi którego ogier LUBY (DERKOS – ŁUPAWA po PALANT) zdobył tytuł czempiona w stawce koni śląskich oraz panu Tadeuszowi Andrysowi którego ogier BASTION (EVENTO – BJANKA po LEN)zdobył tytuł wiceczempiona… życzymy kolejnych sukcesów, trofeów i nagród, które uwieńczą Wasze starania i codzienną pracę.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oceny płytowej oraz użytkowej koni przezentowanych podczas XXVIII Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

 

Wyniki 

Zdjęcia 

Czempion w rasie Śląskiej. Koń Luby 

Wiceczempion w rasie Śląskiej. Koń Bastion 

Wstecz