Aktualności

Dwa srebra na MŚMK w powożeniu na Węgrzech

Dwa srebra na MŚMK w powożeniu na Węgrzech

W kategorii koni 6-letnich medal srebrny zdobył ogier Dajluk (Iluk – Daluzja po Lokan), którego w węgierskim Mezöhegyes zaprezentowała Weronika Kwiatek. Hodowcą i właścicielem tego wspaniałego ogiera jest Grzegorz Świątek. We wczorajszej próbie ujeżdżenia uzyskał on wynik 7,29 pkt. a dzisiejszy maraton kombinowany oceniony został na 7,80 pkt. co dało łączny rezultat 15,09 pkt. Miejsce 4 w tej kategorii wiekowej z wynikiem 13,87 pkt. zajął Bartłomiej Kwiatek i ogier Frombork (Nomen – Fuksja po Jogurt ), którego hodowcą jest SO w Książu a właścicielem Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.

Drugi medal w kolorze srebrnym dla Polski zdobył wałach Aromat (Lokan – Aronia po Nomen, hod. SO w Książu, wł. Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim Sp. z o.o.), którego również zaprezentował Bartłomiej Kwiatek. Para ta zwyciężyła we wczorajszym ujeżdżeniu, ale rezultat maratonu kombinowanego (7,60) nie wystarczył by utrzymać pozycję lidera.

W kategorii koni 5-letnich Weronika Kwiatek i wałach Roncewal (Awans – Rewia po Lider, hod. Agata Paź, wł. Weronika Kwiatek) uplasował się ostatecznie na 4 pozycji z wynikiem 10,71 pkt.

Wyniki

Lier/BEL

Niewiele zabrakło by Przemysław Konopacki na wałachu Duke zakwalifikował się do rozgrywki dzisiejszego konkursu Grand Prix CSI3* – dokładnie 0,02 s. O tyle bowiem nasz reprezentant przekroczył normę czasu w parkurze podstawowym, który pokonał bez błędów na przeszkodach. Wynik 1 pkt. dał mu wysokie 6 miejsce w klasyfikacji.

Jan Bobik na Chacco Amicor ukończył konkurs z wynikiem 8 pkt. Zwyciężył Harrie Smolders/NED na wałachu Monaco.

W konkursie 135 cm bezbłędny przejazd zanotowała Paulina Malinowska na Crown Prince 2.

Wyniki

Wstecz