Aktualności

Do WŁAŚCICIELI/ POSIADACZY koniowatych

Do WŁAŚCICIELI/ POSIADACZY koniowatych
Wnioski/zgłoszenia: przemieszczenia/ padnięcia/urodzenia koniowatych*: https://www.gov.pl/web/arimr/koniowate
*Przypominam, że formularze papierowe ustawa przewiduje tylko dla Właścicieli koniowatych, natomiast Posiadacze koniowatych muszą korzystać z aplikacji IRZplus która bedzie dostępna od 16.01.2023r.
———————————————————————————————————————
Właścicielu! Posiadaczu!
Od 6 stycznia 2023 r. potrzebujesz NUMERU EWIDENCJI PRODUCENTÓW, a także NUMERU SIEDZIBY STADA do załatwiania wszystkich spraw związanych z identyfikacją koniowatych!
Nie zwlekaj!
Zgłoś się jak najszybciej po numer do POWIATOWEGO BIURA ARIMR.
W związku z wejściem w życie nowej Ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt z dnia 4 listopada 2022 r., opublikowanej 22 grudnia 2022 r. zwracamy się z prośbą do wszystkich posiadaczy jak i właścicieli koniowatych, abyście Państwo zgłaszali się od 9 stycznia 2023 roku po numery Ewidencji Producentów i numery siedziby stada do biur powiatowych ARiMR.

Każdy posiadacz zwierzęcia/ koniowatego musi uzyskać w ARiMR numer identyfikacyjny, tzw. numer producenta,

a każde gospodarstwo, stajnia, ośrodek jeździecki, stadnina etc. musi posiadać numer siedziby stada.

Bez wyżej wymienionych numerów nie będzie możliwa identyfikacja koniowatych i obsługa innych zdarzenia typu zgłoszenie urodzenia, przemieszczenie, zmiana właściciela etc.

EP można uzyskać składając osobiście wniosek w powiatowym biurze ARiMR lub przez e-PUAP z podpisem kwalifikowanym. Wraz z nadaniem przez ARiMR numeru EP przyznany zostaje login i hasło do komputerowej bazy ARiMR. W następnym kroku można elektronicznie poprzez aplikację IRZplus złożyć wniosek o nadanie numeru siedziby stada i zgłosić koniowate przebywające w tej siedzibie.

Każdy właściciel lub posiadacz, który wyrobi numer EP będzie miał dostęp do komputerowej bazy danych ARiMR z możliwością przeglądania danych koniowatych należących do niego.

Nowa aplikacja IRZplus zostanie uruchomiona przez ARiMR dnia 09.01.2023 r. o godzinie 6:00.

Podsumowując: każdy posiadacz koniowatego w ciągu 3 miesięcy od dnia 9 stycznia 2023 r. jest zobowiązany:

  • uzyskać w ARiMR numer identyfikacyjny producenta = NUMER EWIDENCJI PRODUCENTÓW zgodnie z ustawą z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • zgłosić SIEDZIBĘ STADA = miejsce, w którym przebywają zwierzęta – zostanie nadany numer;
  • zgłosić koniowate, które przebywają w tej siedzibie stada wraz z danymi ich właścicieli.

Lista oddziałów regionalnych i biur powiatowych ARiMR, gdzie można złożyć osobiście wniosek o nadanie NUMERU EWIDENCJI PRODUCENTÓW (EP): https://www.gov.pl/web/arimr/oddzialy-regionalne-i-biura-powiatowe

Prosimy o śledzenie bieżących informacji i komunikatów na temat systemu o identyfikacji i rejestracji zwierząt na stronach internetowych PZHK (www.pzhk.pl) oraz ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat

Wstecz