Aktualności

Izerska Parada Powozów 2017 – 1 maja w godzinach 10:00 – 18:00

Izerska Parada Powozów 2017 – 1 maja w godzinach 10:00 – 18:00

Ta oficjalna nazwa imprezy w pełni oddaje jej charakter. W tym roku będzie ona zorganizowana po raz piąty. Uczestnikami barwnego korowodu mogą być miłośnicy koni, hodowcy i właściciele powozów, którzy kontynuują piękną tradycję powożenia, a także jeźdźcy wierzchem.

 PLAKAT 

Zbiórka  uczestników o godzinie 11:00 na placu przy ul. Majowej w Lubomierzu.

Punktualnie o godzinie 12:00, gdy z wieży lubomierskiego ratusza rozlegnie się miejski hejnał, na rynek wjadą konie aby zaprezentować swoje powozy i konie.
kontakt z organizatorem: Michał Jabłoński 600 510 730., Janusz Lawin 602 534 360
Atrakcje: przejażdżki na kucyku, przejażdżki bryczką, możliwość zakupienia pamiątek z motywami jeździeckimi i konikami, ognisko z kiełbaskami i jabłkami. Zapewniamy stoisko gastronomiczne z piwem i ciepłym jedzonkiem.

_________________________________________________________________
W poprzednich latach poszczególne powozy, ich właściciele i konie zostali przedstawieni licznie zgromadzonej w rynku publiczności. Korowód zaprzęgów zamykała grupa lubomierskich amazonek i jeźdźców. Przejechali oni ulicami Lubomierza, by następnie przez miejscowości Milęcice i Wojciechów powrócić do miasta na tzw.” Koński Plac” przy ulicy Majowej. Po powitaniu przez organizatorów i pana burmistrza Wiesława Ziółkowskiego wszyscy uczestnicy zostali udekorowani pamiątkowymi wstęgami. Nagrodami dla właścicieli koni były wiaderka z kostką soli, jabłkami i kantarami.

Piękną statuetkę – podkowę na piaskowcu – otrzymał od fundatora Wiesława Ziółkowskiego nasz gość z Czech – Lubosz Kyksa- który był tutaj już po raz trzeci. Warto dodać, że pan Lubosz z Liberca powoził parą polskiej hodowli karymi końmi rasy śląskiej. Nagrodę starosty lwóweckiego pana Marcina Fludra – talon na zakup sprzętu jeździeckiego – odebrał zasłużony hodowca koni z Zaręby koło Lubania pan Kazimierz Byk, który zaprezentował w dwóch pojazdach swoje ogiery hodowlane.

Wszyscy uczestnicy, turyści i mieszkańcy Lubomierza zostali zaproszeni na ognisko przy którym piekli kiełbaski. Czas spędzony na tym pikniku umilały gościom występy zespołów Łużyczanki z Pobiednej i Kargulinki z Lubomierza. To wiosenne spotkanie jest bardzo cenną inicjatywą środowiska hodowców koni – członków Dolnośląskiego Związku Hodowców Koni, którzy doceniają wzorową współpracę z władzami miasta Lubomierz.

Warto dodać, że tradycyjnie we wrześniu w Lubomierzu organizowana jest wystawa koni, na której oceniane są roczne i dwuletnie klaczki i ogierki.

Dziękujemy partnerom imprezy: Burmistrzowi Miasta i Gminy Lubomierz, OZHK we Wrocławiu, OKiS Lubomierz i zespołom Łużyczanki i Kargulinki.

Impreza jest współfinansowana z inicjatywy lokalnej Miasta i Gminy Lubomierz.

Wstecz