Aktualności

Pokaz pracy z młodym koniem (zajeżdżanie) Jakub Ciemnoczołowski

Pokaz pracy z młodym koniem (zajeżdżanie) Jakub Ciemnoczołowski

Pokaz pracy z młodym koniem

Miejsce: Agroturystyka Stadnina Izery Stankowice 86, 59-820 Leśna

Termin: 7 kwietnia o 17:00 do 9 kwietnia o 16:00

 

Pokaz pracy z młodym koniem (zajeżdżanie) – to dwudniowe szkolenie w formie pokazu. Jakub Ciemnoczołowski – Instruktor Wykładowca PTTK, wykładowca Uniwersytetu Pro Hipico Bono, mistrz Polski w jeździe bez ogłowia z 2015 roku, jeden z dwóch przedstawicieli Cowboy Dressage of Poland. Od ponad 11 lat specjalizuje się w pracy z młodymi końmi i przygotowaniu ich do pracy pod siodłem. Jego doświadczenie to kilkaset koni rekreacyjnych jak i sportowych, koni małych i dużych.

Koszt 300zł + możliwość wykupienia dwóch obiadów, kawa, herbata i ciasto ok 40zł

Zapisy i informacje Grzegorz Chyłek tel. 665 304 202
email grzegorz_chylek@wp.pl

Podczas szkolenia Jakub będzie pracował z młodym nie zajeżdżonym koniem opowiadając jednocześnie co i w jakim celu wykonuje. Praca z koniem będzie odbywała się w dwóch sesjach w ciągu dnia i przebiegać będzie w „czasie konia”. Cały proces oparty będzie o behawior konia i jego naturalną potrzebę budowania stada. Głównym założeniem szkolenia jest pokazanie widzom w jaki sposób możemy uzyskać konia chętnego do pracy, skupionego na człowieku i zaangażowanego w swoje zadania.

Szkolenie poprzedzone będzie spotkaniem z uczestnikami w dniu 7 kwietnia o godz. 17:00 podczas, którego Jakub opowie swojej codziennej pracy.

„W swojej codziennej pracy często spotykam się z końmi źle zajeżdżonymi. Należy pamiętać, że okres zajeżdżania to jeden z najważniejszych momentów w życiu konia. Proces ten ma kolosalny wpływ na jego rozwój i dalszą współpracę konia z człowiekiem.”

Pozdrawiam Jakub Ciemnoczołowski Stajnia Pancho

Wstecz