Aktualności

Polowa zaprzęgowa próba dzielności ogierów

Polowa zaprzęgowa próba dzielności ogierów

Harmonogram wydarzenia

Już w najbliższy czwartek (29 września) rozpocznie się Polowa Zaprzęgowa Próba Dzielności Ogierów Rasy Śląskiej i innych Ras Szlachetnych. Poniżej przestawiamy harmonogram wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem ogierów.

PROGRAM PRÓBY

Dzień I (29.09. – czwartek)

  • do godz. 8.00 – zwózka ogierów, kontrola szczepień w paszporcie hodowlanym przez lekarza weterynarii w trakcie wjazdu na teren obiektu pojazdu transportującego konie (tuż za bramą wjazdową)
  • od godz. 7:00 – identyfikacja oraz badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia u każdego ogiera w boksie
  • od godz. 8:00 do godz. 12:00 – ważenie ogierów, bryczek oraz obciążenia (przejście między stajniami, równolegle z testem obcego powożącego)
  • godz. 09:00 – ocena ogierów (w kolejności katalogowej) przez obcego powożącego – plac i rozprężalnia przed trybunami
  • ok. godz. 18:00 – obowiązkowa odprawa z właścicielami ogierów i obejście trasy przemarszu ogierów na miejsce próby

Dzień II (30.09. – piątek)

  • godz. 09:00 – próba szybkości w kłusie oraz próba ujeżdżenia na czworoboku (wewnątrz bieżni toru)

Dzień III (1.10. – sobota)

  • godz. 9:00 – próba wytrzymałości w kłusie oraz próba w stępie
  • ok. godz. 17:00 – ocena bonitacyjna ogierów w hali – ogiery oceniane będą przez komisję sędziowską na płycie w pozycji „stój” oraz w ruchu (stęp, kłus) na trójkącie. Ocenie zostaną poddane ogiery rasy śląskiej i ogiery innych ras szlachetnych (bez wcześniejszej kwalifikacji), które ukończyły próbę z wynikiem pozytywnym oraz ogiery po alternatywnych próbach dzielności

Prosimy o stosowanie się do godzinowego programu imprezy.
Godziny rozpoczęcia poszczególnych elementów próby mogą ulec zmianie.

Szanowni Państwo! ☺️
Hodowcom, właścicielom oraz powożącym, którzy przygotowywali ogiery do polowej próby zaprzęgowej mamy przyjemność przedstawić osobę, która zgodziła się pełnić w tym roku niełatwą rolę obcego powożącego podczas zbliżającej się imprezy hodowlanej na WTWK Partynice – będzie to Pan Roman Kusz.
Pan Roman – znany i ceniony w środowisku zaprzęgowym, zasłużony dla polskiego sportu powożeniowego, ekspert w tejże konkurencji – posiada również bogate doświadczenie w pracy z końmi rasy śląskiej.
Swoją przygodę z końmi kontynuuje od dziecka po dziś. Ma bogatą karierę sportową, a na swoim koncie m.in. sześciokrotne zdobycie złotego medalu, trzy razy srebrnego oraz dwa razy brązowego w Mistrzostwach Polski. Ogromnym sukcesem, którym może się poszczycić Pan Kusz jest zdobycie ośmiu medali podczas Mistrzostw Świata – dwóch srebrnych i sześciu brązowych (indywidualnie i drużynowo). W swojej karierze był 2 razy pierwszy i 4 razy drugi w rankingu światowym.
A praca obcego powożącego w najbliższy czwartek nie będzie łatwa, ponieważ do próby zgłoszonych zostało aż 57 koni (46 ogierów rasy śląskiej oraz 11 ogierów innych ras szlachetnych)! Cała próba potrwa trzy dni, od czwartku do soboty ? ?
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w tej rywalizacji, a miłośników powożenia serdecznie zapraszamy na teren gościnnego Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. ????
Wstecz