Wydarzenia

Próba Dzielności Koników Polskich

Próba Dzielności Koników Polskich

7 lipca 2021 r. w gospodarstwie Państwa Chyłków w Stankowicach odbyła się polowa próba wierzchowa koni rasy konik polski.

Komisja sędziowska w składzie: Katarzyna Igielska (KKS)- przewodnicząca, Beata Kapica (dyrektor DZHK), Wanda Szechyńska (DZHK), w asyście Eweliny Skórzewskiej (DZHK) i Agnieszki Chajęckiej (DZHK) oceniła 7 koni przystępujących do próby.

Z najlepszym wynikiem 30 pkt i oceną dobrą, próbę ukończyła klacz BOGNA X (WIST – BAJA P po DRZEWIAK ) hodowli Kamili Cieślak z miejscowości Świeszyno, a własności Joanny Chyłek ze Stankowic.

Na miejscu drugim z wynikiem 28 pkt i oceną dobrą uplasowała się klacz DŻAMILA IZERY (GALEON – DIRKA po LORD). Klacz została wyhodowana przez Agnieszkę Drzewiecką z Mlądza, a właścicielem jej jest pani Joanna Chyłek.

Miejsce trzecie (27 pkt) na podium wywalczyła HOJA (NEWTON – HOSTA po HEBEL) wyhodowana przez Teresę Rolak z Laskówki, a należąca obecnie do Piotra Czudżaka z Wrocławia.

Serdecznie gratulujemy hodowcom doskonałego przygotowania koni do próby.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i galerią:

Wyniki

Galeria

—————————————
Serdecznie zapraszamy do Stankowic, uroczego gospodarstwa państwa Chyłków, na którego terenie odbędzie się dnia 7.07.2021 Polowa Próba Wierzchowa klaczy i ogierów rasy konik polski.
Przypomnijmy sobie emocje towarzyszące podczas ostatniej próby dzielności koników zorganizowanej w 2019 r.