Aktualności

Pokaz ogierów hodowlanych-Partynice 07.03.2020

Pokaz ogierów hodowlanych-Partynice 07.03.2020

DZHK informuje, iż Pokaz Ogierów Hodowlanych rozpocznie się 7 marca 2020 na Partynicach (Wrocław)   o godzinie 10: 00

Lista została zamknięta i 7 marca na Partynicach zostanie zaprezentowanych 45 ogierów. Będziecie Państwo mieli okazję oglądać pokazy na najwyższym poziomie.

Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników rasy śląskiej. Jak na Dolny Śląsk przystało zobaczymy bardzo liczną stawkę ogierów tej rasy w tym aktualnego Mistrza Świata, medalistów Mistrzostw Świata Młodych Koni, Mistrzostw Polski Młodych Koni czy zwycięzców Zakładów Treningowych.

Mamy też wspaniałą wiadomość dla właścicieli klaczy ras wierzchowych. W ujeżdżeniowym pokazie zaprezentuje swoje ogiery Stacja Cichoń Stallions. Niezwykle ciekawe widowisko szykuje się z udziałem sporej stawki ogierów skokowych. Wśród nich wielokrotny Mistrz Polski Grzegorz Kubiak zaprezentuje doskonałego, chodzącego konkursy na poziomie Grand Prix polskiej hodowli ogiera SZULER (Luron-Szaki/Kissovo). Pod jeźdźcem zobaczymy także niedawno zakupionego do Polski, wielce zasłużonego w sporcie ogiera HERALD 3 (Heraldik-Alassi/Lorenz). Dużą atrakcją będzie prezentacja Zwycięzcy Polowej Próby ogiera VIGO HEYWOOD HZ ( Vigo d’Arsonilles-Amaro/No Limit),oraz synów najwyżej sklasyfikowanych ogierów w rankingu WBFSH takich jak Kannan, Cornet Obolensky i innych.

Nie zabraknie także przedstawiciela rasy PKZ imponującego, o dużej urodzie siwego ogiera ARCTOS (Junior-Atea/Saram).

Ostatnim punktem imprezy będzie dynamiczny i emocjonujący konkurs -,,Dogonić Mistrza Świata”.

Sami Państwo widzicie, szykuje się niezwykle pasjonujący hodowlany spektakl, który trzeba zobaczyć. Rezerwujcie sobie sobotę 7 marca i tłumnie przybywajcie do Wrocławia. Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenia koni na wystawę:

Zgłoszenia koni przyjmuje DZHK we Wrocławiu 71/321-25-53 w godzinach 8:00-15:00 lub na adres email: ozhk.wroclaw@interia.plw nieprzekraczalnym terminie do 21 lutego 2020 r. lub wyczerpania limitu miejsc (40).

Potwierdzeniem uczestnictwa w Pokazie Ogierów jest wpłata wpisowego w wysokości 150 zł (do 21.02.2020) od zgłoszonego konia na konto organizatora: 75 2030 0045 1110 0000 0035 8140 (DZHK , ul. Olszewskiego 7, 51-642 Wrocław). W tytule przelewu proszę wpisać: „Imię i Nazwisko Właściciela – nazwę konia – Pokaz Ogierów 2020”.   W przypadku nie wzięcia udziału w Czempionacie wpisowe nie będzie zwracane.

REGULAMIN  POKAZÓW                                                                                       

ORGANIZATOR: Dolnośląski Związek Hodowców Koni we Wrocławiu oraz Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

DATA: 7.03.2020 r. (SOBOTA)

MIEJSCE: Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

  1. W pokazie mogą brać udział ogiery hodowlane wpisane do ksiąg zarejestrowane w polskiej centralnej bazie koniowatych będące własnością członków Związku opłacających aktualne składki.
  2. O rodzaju pokazu decyduje właściciel ogiera ( w ręku lub użytkowy).
  3. Czas przeznaczony na pokaz jednego ogiera to 5-6 minut łącznie z dekoracją pamiątkowym flo.
  4. Ogiery dowiezione na pokaz muszą być zaopatrzone w paszport z adnotacją o aktualnym szczepieniu przeciwko grypie (harmonogram szczepień ).
  5. Organizatorzy pokazu nie odpowiadają za skradzione mienie i ewentualne wypadki i szkody materialne powstałe w czasie transportu koni i w czasie trwania pokazu.
  6. Wpisowe w wysokości 150 zł od zgłoszonego do pokazu ogiera należy uiścić do dnia 21.02.2020 na konto Dolnośląski Związek Hodowców Koni we Wrocławiu (ul. Olszewskiego 7 , 51-642 Wrocław) :75 2030 0045 1110 0000 0035 8140 tytułem „nazwa ogiera –pokaz Partynice

DODATKOWE  INFORMACJE dla Wystawców 

1.Oznaczone boksy dostępne będą 7.03.2020 r. od godziny 7.00 (stajnie przy halach).

2.Samochody wraz z przyczepami prosimy zaparkować na wyznaczonym miejscu (parking za boksami letnimi ) i pozostawić porządek po swoich pojazdach (sprzęt do uprzątnięcia obornika dostępny w stajniach).

3.Odprawa organizacyjna o godz.9.00 w hali pokazowej (odbiór numerów startowych od godziny 8:30).

4.Prezentujących ogiery prosimy o odpowiedni strój i przygotowanie ogierów.

5.Właściciele ogierów otrzymają katalog wraz z numerami, które należy umieścić z lewej i prawej strony ogłowia.

6.Prezentacja ogiera w ręku: w stój, w kłusie i w galopie luzem / w zaprzęgu / w korytarzu.

7.Po zakończeniu prezentacji odbędzie się dekoracja pamiątkowym flo przy głównej trybunie i przejście energicznym kłusem na drugą część hali.

Zgłaszając konia na wystawę hodowca/właściciel potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem, który znajduje się na stronie: www.dzhk.pl i w pełni akceptuję jego warunki. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez  Dolnośląski Związek Hodowców Koni  zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, a także informacje o wynikach były wykorzystane przez prasę, radio lub telewizję oraz organizatorów.

Wstecz