Wydarzenia

XVI Krajowy Czempionat Młodzieży Koni Rasy Śląskiej

XVI Krajowy Czempionat Młodzieży Koni Rasy Śląskiej
Wyniki i Zdjęcia
Przedstawiamy wyniki   i gratulujemy raz jeszcze !!!
Zdjęcia”
Jest już pierwsza galeria. Dziękujemy Patrycja Szymańska Photography
————————————
Podsumowanie:
Za nami pełen emocji XVI Krajowy Czempionat Młodzieży Rasy Śląskiej, który odbył się w minioną niedzielę w urokliwym i gościnnym Ośrodku Stajnia Wierzbna – BialyLas. Od razu na początku chciałabym podziękować Państwu Paulinie i Grzegorzowi Przybylskim za serdeczność i brak problemów organizacyjnych. Jakakolwiek moja prośba była kwitowana uśmiechem i słowami ,,nie ma problemu zaraz zrobimy”. Jesteście niesamowici jako gospodarze?
Jestem bardzo zadowolona i dumna z jakości koni i wyników jakie osiągnęli nasi Hodowcy?
???Niezmiernie miło mi poinformować, że tytuł CZEMPIONKI KLACZY i KONIA BEST IN SHOW całego pokazu uzyskała klacz WALIA(Lancelot-Wenera/Ramzey) hod.Tadeusza Szydełki a własności Karol Brzana Klacz ta wygrała też w swoją stawkę klaczy trzyletnich i uzyskała najwyższą punktację wystawy. Walia wielokrotnie prezentowana na wystawach zawsze była na podium. Jej wielkim atutem jest ruch szczególnie step. . Gratuluję serdecznie Karolowi i życzę, aby potomstwo Walii przyniosło mu tyle radości co ona.

?Tuż za Walią dosłownie o 0,5 pkt uplasowała się WAĆPANNA PH(Ametyst-Wiki/Begis) hod i wł. Henryka Paczkowskiego. Ta urodziwa i

świetnie kłusująca klacz zdobyła tytuł II V-CE CZEMPIONA. Wielkie gratulacje dla Pana Henryka to któryś koń z kolei wyhodowany w Ogonowicach zdobywa najwyższe laury.?
??Następny wielki sukces naszego hodowcy to tytuł V-CE CZEMPIONA OGIERÓW z tym tytułem wrócił do domu TORNADO-K(Trojan Ś- Luba\Remi)wyh. przez Zuzanna Klaer własności Agata Piechota Tego niezwykle urodziwego ogierka jeśli dalej tak będzie się rozwijał na pewno zobaczymy w przyszłym roku na Partynicach. Brawa dla Pani Zuzanny, a Pani Agacie Piechocie i Panu Mirosławowi Wojtczakowi gratuluję szczególnie bo konie z ich stajni są obecne na każdej imprezie hodowlanej organizowanej dla rasy śląskiej.
Ale to nie koniec naszych sukcesów na czempionacie.
W kategorii klaczek rocznych?
? drugie miejsce zajeła MAGNOLIA-BG(Luby- Madera/Borys)hod. i wł. @BartekGrabowski Ta urodziwa i dobrze ruszająca się klaczka otrzymała tylko 0,5 pkt. mniej niż zwyciężczyni. W czempionacie klaczy zdobyła czwarte miejsce otrzymując nagrodę finansową ufundowaną dla czterech najlepszych klaczy i czterech najlepszych ogierków przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ?Wielkie brawa dla Bartka i Magdy, którzy swoją klaczkę b. dobrze zaprezentowali.
?Trzecie miejsce na podium w stawce klaczek rocznych zajęła w bardzo dobrym typie i o dużej urodzie klacz ALLEGRA- PP(Arlo-Alfa/Delfin)hod. i wł. Paweł Pihut wielkie gratulacje dla naszego młodego hodowcy?.
?W kategorii klacze dwuletnie drugie miejsce zajęła klacz hod. i wł. Jan Wiszniowski ERIS-JW(Scyris-Elena/Basior), Ta bardzo elegancka i poprawnie zbudowana córka ogiera pełnej krwi przysparza dużo radości i dumy swojemu właścicielowi. Brawo?
Muszę też wspomnieć o naszych debiutantach Monice i Bartku Dymitrocy to młodzi hodowcy z powiatu lwóweckiego, którzy niedawno zaczęli przygodę z hodowlą i od razu duży sukces bo zajeli 4 miejsce z swoją klaczką AKACJA(Arlo-Ara/Admirał). Gratuluję Wam przygotowania i pokazania Waszej ulubienicy.
?Chciałabym pogratulować wszystkim pozostałym naszym hodowcom biorącym udział w Czempionacie. Różnice w punktacji były niewielkie, a dzięki Wam oglądaliśmy pięknie przygotowaną młodzież rasy śląskiej za co Wam serdecznie dziękuję.?
?Doceniam też bardzo pracę prezenterów, dzięki Wam te młode konie mogły pokazać się z najlepszej strony.?
Szanowni Państwo rozmyślając nad pokazami, które urozmaiciły by czas pomiędzy ocenami stawek zdecydowaliśmy razem z Zarządem DZHK, że będą to pokazy pracy ujeżdżeniowej z końmi rasy śląskiej. Chcieliśmy pokazać, że ta rasa koni to nie tylko zaprzęgi i z powodzeniem można z nimi rozpocząć przygodę z dyscypliną ujeżdżenia.
Zaprezentowane zostały dwa konie: MILORD UDO(Lord Udo- Melissa/Subiekt)hod. Krzysztof Komandera@ wł.Henryka Ceranki. Tego sześcioletniego ogiera dosiadała Kaśka Kopera prezentowała elementy czworoboku klasy N. Drugi koń pokazowy to klacz śląska TEJSI(Boneto-Tajsa/Nomen), dosiadała ją amazonka Liwia Misztalktóra zaprezentowała elementy klasy CC. Pokazy komentował nikt inny jak sam Janusz Lawin.
Bardzo dziękujemy właścicielom, trenerom Jarosław Święcickii amazonkom za profesjonalne przygotowanie pokazów.?
Jeszcze raz chciałam pogratulować i podziękować za przybycie naszym gościom:
– hodowcom, którym Kapituła Odznaczeń Polski Związek Hodowców Koni przyznała złote odznaki Przemysław Prusiewicz Tadeusz Andrys Bogdanowi Jeremiejko, Adamowi Dymitrocy???
– Panu Stefanowi Jacobsonowi, który został uhonorowany najwyższym odznaczeniem- Statuetką PZHK?
– Panu Czesławowi Koniecznemu, któremu za zaangażowanie w rozwój rasy śląskiej dziękowała Komisja Księgi Koni Rasy Śląskiej?
?Wielkie wyrazy wdzięczności kieruję do naszego ZARZĄDU, jak zwykle mogłam na Was liczyć przy organizacji naszej kluczowej imprezy.
?Szczególne podziękowania kieruję do hodowców, którzy pod dowództwem Dariusza i Jadwigi Śmichurów przygotowali niezapomniany WIECZÓR HODOWCÓW. Sprawiliście Państwo, że stoły były pełne pysznego jedzenia i nikt z 150 gości nie wyszedł głodny. Chciałabym Wam wszystkim imiennie podziękować, ale tyle osób zaoferowało pomoc, że nie chcę nikogo pominąć, dlatego powiem krótko JESTEŚCIE CUDOWNI?????
Dziekuję firmom:
?dostajni.pl.za piękne prezenty dla hodowców
?Agencja Jeździecka A.A. Boberza jak zawsze eleganckie puchary
?@Profi-Art za gadżety dla hodowców
?Magda Kapica za opiekę weterynaryjną nad końmi
Współpraca z Wami wszystkimi to wielka przyjemność!
?Dziękuję Komisji Sędziowskiej za wielogodzinną pracę. Dobrze wiem ile wysiłku i koncentracji wymaga ocena koni na imprezie tej rangi.?
Arkadiusz Kwaśniewski i powiem tak, współpraca z Tobą była przyjemnością, w mig załapałeś jak ma wyglądać ta impreza, a zadania nie miałeś łatwego bo mikrofon przejąłeś po Kasia Komandera a wszyscy wiemy jakim jest spikerem(od siebie powiem, że nie rozumiem i bardzo żałuję, że takie osoby nie pracują już w szeregach PZHK) jednak ja jeśli tylko zechcecie będę chciała z Wami współpracować
I chciałabym się zwrócić do mojej biurowej ekipy Agnieszka Chajęcka Ewelina Skórzewska Laura Mól oraz Krzysiek Wawrzynów bardzo Wam dziękuję. Zawsze było dobrze podczas organizacji imprez, ale tym razem wszystko przebiegło dzięki Waszemu zaangażowaniu po prostu bez jednego problemu. Jesteście Wielcy dziękuję!? Korzystając z okazji pozdrawiam naszą Wanda Szechyńska i z niecierpliwością czekamy na Twój powrót❤
Dziękuję i gratuluję hodowcom z całego kraju, którzy do nas przyjechali, miło było Was gościć mam nadzieję ,że spotkamy się za rok.
Kończąc zacytuję słowa jednego z sędziów, pod którymi też się podpisuję ,,Są tak wyrównane stawki i tak dobre konie, że coraz trudniej oceniać” To jedno zdanie charakteryzuje poziom hodowli naszej ulubionej rasy.
Pozdrawiam Beata Kapica

————————————————————————————

Niedziela 28.08.2022 r. ❗️

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem imprezy:
9.00- OCENA OGIERKÓW ROCZNYCH
11.30- DEKORACJA OGIERKÓW ROCZNYCH
11.45- UROCZYSTE OTWARCIE CZEMPIONATU
11.50-WRĘCZENIE NAGRÓD I ODZNAK PZHK
12.10- POKAZ UJEŻDŻENIOWY
12.20-OCENA KLACZEK ROCZNYCH
14.20- DEKORACJA KLACZEK ROCZNYCH
14.30- POKAZ UJEŻDŻENIOWY
14.40- OCENA KLACZY DWULETNICH
16.20- DEKORACJA KLACZY DWULETNICH
16.30-OCENA KLACZY TRZYLETNICH
18.00- DEKORACJA KLACZY TRZYLETNICH
18.10- WYBÓR CZEMPIONKI KLACZY
18.30- UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE CZEMPIONATU
Zapraszamy do zapoznania się z listą zgłoszonych koni na XVI Krajowy Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Śląskiej.
Informujemy, że na imprezie będzie prowadzona zbiórka pieniędzy aby wspomóc w walce z ciężką chorobą naszą koleżankę Ewę Jakubowską- Redaktor Naczelną Hodowcy i Jeźdzca. Ewa jeszcze rok temu była z nami w Białym Lesie, rozmawiała z hodowcami, miała mnóstwo pomysłów i planów zawodowych…… . ?Wesprzyj Ewę Jakubowską w walce z rakiem: https://zrzutka.pl/tdhjgd
——————————————————————–

Krajowy Czempionat Młodzieży Koni Rasy Śląskiej (ogierków rocznych, klaczek rocznych i dwuletnich, klaczy trzyletnich), odbędzie się 28 sierpnia 2022 r. (niedziela) w Ośrodku Jeździeckim – Biały Las -Stajnia Przybylscy

Zgłoszenia koni na wystawę:

Zgłoszenia koni przyjmuje DZHK we Wrocławiu 71/321-25-53w nieprzekraczalnym terminie do 25 lipca 2022 r. lub wyczerpaniu limitu miejsc

Hodowcy z innych OZHK/WZHK zgłaszają konie za pośrednictwem macierzystych Związków.

W związku z bardzo dużą ilością zgłoszeń prosimy o zgłaszanie maksymalnie 2 koni przez danego hodowcę. Nadliczbowe zgłoszenia trafią na listę rezerwową i będą w razie braków uzupełniały listę podstawową koni.

Zgłaszając konia na wystawę hodowca/właściciel potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem , który znajduje się na stronie: www.dzhk.pl i w pełni akceptuję jego warunki. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez  Dolnośląski Związek Hodowców Koni  zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Wyraża zgodę, aby zdjęcia, nagrania filmowe oraz wywiady z jego osobą, a także informacje o wynikach były wykorzystane przez prasę, radio lub telewizję oraz organizatorów.

Potwierdzeniem uczestnictwa w Czempionacie jest wpłata kwoty 150 zł (do 25 lipca 2022) od zgłoszonego konia na konto organizatora:  10 9584 1021 2003 0303 2857 0001 ( Uwaga nowy numer konta!!!)  DZHK , ul. Olszewskiego 7, 51-642 Wrocław. W tytule przelewu proszę wpisać: „Imię i Nazwisko Właściciela – nazwę konia – Czempionat 2022”.   W przypadku nie wzięcia udziału w Czempionacie wpisowe nie będzie zwracane.

 

Informacja dla wystawców:

Hodowcy proszeni są o:

-przywiezienie koni do godziny 17:30 w sobotę27.08.2022 r.(stajnia czynna będzie od 15:00)

– przyczepy prosimy zostawiać na parkingu

-w przypadku problemów z dowiezieniem koni do soboty prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną (723 669 570) i odebranie materiałów (numerów startowych) do godziny 8:00 w niedzielę.

odbiór numerów startowych – sobota w godz. 18:00-19:00 po okazaniu paszportu konia i uiszczeniu kaucji zwrotnej w wysokości 20 zł za wydany numer startowy

o 18:00 przewidziana jest odprawa techniczna i 19:00 poczęstunek dla wystawców.

-obowiązkowe szczepienie koni przeciwko grypie –harmonogram szczepień  konie bez ważnych szczepień oraz wykazujące objawy chorobowe nie będą dopuszczone do udziału w wystawie

-konie na imprezę należy dostarczyć własnym transportem, zabierając paszę treściwą i siano na okres jednego dnia oraz  pojemniki/wiadra na wodę i paszę. 

-dla wybranych 4 najlepszych ogierków oraz 4 najlepszych klaczek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polski Związek Hodowców Koni przyzna nagrody pieniężne o do równego podziału między hodowcę i właściciela źrebięcia (zgodnie z regulaminem PZHK)

 

Zakwaterowanie na koszt własny Wystawcy:

1.Hotel Restauracja Preemier w Marcinowicach: tel. 74 858 51 20

2.Esperanto Hotel Restauracja w Świdnicy: tel. 74 632 23 33

3.Hotel Fado Spa & Restaurant w Świdnicy: tel. 74 666 63 70

4. Karczma Hotel Zagłoba w Świdnicy: tel. 74 851 22 36

5.Hotel pod Wierzbą w Świdnicy: tel. 74 857 81 44

6.Park Hotel w Świdnicy: tel. 74 853 77 22